LKS ‘’COSMOS’’ JÓZEFÓW – ASPN ROZTOCZE SZCZEBRZESZYN 0:10 (0:1)

LKS COSMOS: Puźniak, Mielniczek (60’ Oleksiuk), Zawiślak, Biszczanik, Bratkowski, Marzec ( 75’ Rogowski), Herda ( 56’ Burda), Marecki, Nowak, Trześniowski, Wojtyło

ASPN Roztocze: Kwapisz, Szajba, Sołtys, Waga, Dziewa (35’ Gałka), Cichoń, Jurkiewicz (80’ Watrak), Roch, Żuk (55’ Bulak), Brodaczewski(C)

44′ Mariusz Roch

47′ Krystian Gałka

49′ Krystian Gałka

52′ Michał Cichoń

58′ Konrad Brodaczewski

65′ Konrad Brodaczewski

76′ Mariusz Roch

81′ Maciej Szajba

84′ Krystian Gałka

88′ Mariusz Roch

Żółte kartki: 37’ Trześniowski – 32’ Waga

Jadąc do Józefowa wiedzieliśmy, że czeka nas ciężkie spotkanie ponieważ pamiętaliśmy mecz z rundy jesiennej, gdzie po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonaliśmy lidera tabeli 5:3.

Roztocze z rundy jesiennej, a Roztocze wiosną to dwie różne drużyny co udowadniamy w każdym kolejnym meczu. Na meczu z Cosmosem mogliśmy skorzystać już z usług powracającego z wyjazdu zagranicznego Kornela Bulaka, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W porównaniu do meczu z Turem jedna zmiana w wyjściowym składzie za Krystiana Gałkę do pierwszego składu wskoczył Maciej Szajba.

Od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga naszego zespołu. Swoimi rajdami raz po raz obronę Cosmosu nękał pozyskany w przerwie zimowej z Tura Turobin Patryk Dziewa, który niestety w 35 minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Już w 30 sekundzie spotkania Mateusz Żuk otrzymał znakomite podanie ze środka pola lecz przegrał pojedynek z bramkarzem. W pierwszej połowie meczu Roztocze nie wykorzystało sześciu stuprocentowych sytuacji! ( 4 Żuk, 2 Brodaczewski). W 37 minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Żuk. Trener gości nie dowierzał, że wynik spotkania to nadal 0:0. Na domiar złego zespół gospodarzy wyprowadził bardzo ładną kontrę i tylko dobra interwencja Eryka Wagi uchroniła nas od utraty bramki.

Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym. Ostatnia akcja pierwszej połowy dobre zgranie Żuka do wbiegającego Mariusza Rocha, który przebiegł z piłką ok. 20 metrów i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

W przerwie nasi zawodnicy dostali ostrą reprymendę od trenera i jak się później okazało to podziałało bardzo mobilizująco na naszych zawodników. Już pierwsza akcja drugiej połowy przyniosła nam drugą bramkę. Kapitalną akcją popisał się pozyskany zimą z Gaudium Zamość Eryk Waga ograł na środku boiska dwóch rywali i posłał prostopadłą piłkę do Krystiana Gałki, który sprytną podcinką nad bramkarzem podwyższył prowadzenie. Kolejne dwie bramki to dwa stałe fragmenty gry wykonywane przez Mateusza Żuka. Bardzo dobre dośrodkowania najpierw z rzutu wolnego  wykorzystał Michał Cichoń, drugie z rzutu rożnego Krystian Gałka. Krystian mógł w przeciągu 7 minut ustrzelić hattricka ale zamiast do pustej bramki trafił tylko w boczną siatkę.

W 58 minucie kolegom z zespołu pozazdrościł nasz kapitan Konrad Brodaczewski, który w odstępie dziewięciu minut zdobył dwie bardzo ładne bramki wykorzystując sytuację sam na sam.

Bramka na 0:7 to ‘’popisowy numer’’ Mariusza i indywidualny rajd z okolic środka boiska, uderzenie przy bliższym słupku. 8 oraz 9 bramka to dośrodkowania z rzutów rożnych Konrada, które celnymi strzałami zakończyli Maciek Szajba oraz Krystian Gałka.

W 85 minucie obchodzący swoje 17 urodziny Mariusz Roch skompletował swojego drugiego hattricka w nowym zespole. Dzień po meczu swoje 16 urodziny obchodził Mateusz Żuk.Obydwu zawodnikom życzymy dużo zdrowia, sukcesów i jak najlepszych występów w zielono-czerwonych barwach!

Podsumowując kapitalny mecz , niespodziewanie wysokie zwycięstwo  i można powiedzieć, że z niecierpliwością czekamy na kolejny występ juniorów młodszych. Brawo Roztocze!

Następne spotkanie:

Niedziela 13:00 ASPN Roztocze Szczebrzeszyn – Orzeł Tereszpol stadion miejski w Szczebrzeszynie.