OL Juniorów Młodszych Cosmos Roztocze – inauguracja na siódemkę

OL Juniorów Młodszych Cosmos Józefów – ASPN Roztocze Szczebrzeszyn 1:7 (1:2)

Roztocze wystąpiło w składzie: Łukasz Pataj ( 80’ Michał Sagan), Daniel Kurzawa, Miłosz Obszyński, Bartłomiej Magdziarz, Bartosz Wyrostkiewicz (30’ Krystian Samulak), (70’ Igor Dubiel), Sebastian Kurzawa, Fabian Fiedor, Sebastian Pupiec (46’ Kamil Watrak), Piotr Olech, Michał Magdziarz, Szymon Harkot.

Bramki dla Roztocza:

12’ – Michał Magdziarz

29’ – Piotr Olech

74 – Szymon Harkot

80’ – Piotr Olech

82’ – Piotr Olech

87’ – Michał Magdziarz

90’ +1 – Michał Magdziarz

W sobotę o godzinie 11:00 Juniorzy Młodsi Roztocza rozegrali pierwszy mecz w sezonie 2019/2020.

Przeciwnikiem naszej drużyny był Cosmos Józefów. Mecz w związku z renowacją płyty stadionu w Szczebrzeszynie oraz dzięki uprzejmości zarządu Cosmosu został rozegrany na boisku w Długim Kącie.

W przerwie letniej ze składu odeszło dwóch podstawowych zawodników: Mateusz Mazurek zrezygnował z gry a Przemysław Paczos wyjechał za granicę. Nowym zawodnikiem, który wystąpił w naszych barwach w spotkaniu z drużyną z Józefowa był wychowanek Relaxu Radecznica, ostatni rok grający we Włókniarzu Frampol – Piotr Olech. Piotrek rozegrał bardzo dobre zawody i zaliczył w debiucie hattricka.

Już w drugiej minucie spotkania Michał Magdziarz wyprzedził obrońców i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem ale sędzia główny odgwizdał „spalonego”. Co nie wyszło na początku spotkania udało się w 12 minucie. Szymon Harkot uciekł lewym skrzydłem dośrodkował wzdłuż bramki i Michałowi Magdziarzowi pozostało jedynie dołożyć nogę. Dwie minuty później gospodarze doprowadzili do remisu. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafiła pod nogi jednego z zawodników Cosmosu, który z najbliższej odległości uderzył nie do obrony. Ponownie na prowadzenie Roztocze wyszło w 29 minucie. Tym razem na indywidualna akcje zdecydował się Piotrek Olech. Nasz nowy nabytek minął na lewym skrzydle dwóch obrońców, wbiegł na 16 metr i oddał strzał w samo okienko. W drugiej połowie gra się wyrównała i toczyła się w większości w środkowej strefie boiska. Gdy zanosiło się na nerwową końcówkę na strzał z 20 metrów zdecydował się Szymon Harkot i piłka zatrzepotała w siatce. Od tego momentu z zawodników gospodarzy zeszło powietrze a nasi piłkarze znacznie przyśpieszyli czego efektem były aż 4 zdobyte bramki w przeciągu 10 minut.

Gratulujemy udanej inauguracji i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania.

Najbliższy mecz Juniorzy Młodsi rozegrają 15 września o godzinie 14:00 we Frampolu z miejscowym Włókniarzem.