OL Juniorów Starszych Roztocze Szczebrzeszyn – Błękitni Obsza 3:1 (1:1)

Skład Roztocza: Mateusz Kwapisz, Adrian Mazurek, Daniel Kurzawa (46’ Szymon Sołtys), Maciej Szajba, Eryk Waga (81’ Karol Krupiński), Hubert Waga, Kornel Bulak, Michał Cichoń, Patryk Dziewa, Konrad Brodaczewski (46’ Krystian Gałka), Mateusz Żuk (85’ Piotr Olech)

Bramki dla Roztocza:

25’ Patryk Dziewa

60’ Maciej Szajba

87’ Michał Cichoń (z karnego)

W niedzielne popołudnie juniorzy starsi Roztocza podejmowali na własnym stadionie drużynę z Obszy. Od początku spotkania gra była bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na gości. W 16 minucie meczu to właśnie napastnik Błękitnych pierwszy wpisał się na listę strzelców. Sygnał do odrabiania strat dał w 25 minucie Adrian Mazurek, który oddał soczysty strzał z ok. 20 m ale tym razem bramkarz gości był na posterunku. Minutę później Patryk Dziewa wygrał pojedynek biegowy z obrońcą wjechał w pole karne i mierzonym strzałem tuż przy słupku doprowadził do remisu. Jeszcze w 38 minucie Mateusz Żuk po podaniu Patryka Dziewy oddał strzał ale tym razem minimalnie niecelny. W drugiej części spotkania zawodnicy Roztocze, po ostrej reprymendzie w szatni, zaczęli grać znacznie szybciej i przede wszystkim dokładniej. W 60 minucie nasz zespół wykonywał rzut rożny. Do piłki podszedł etatowy wykonawca Mateusz Żuk, dośrodkował piłkę w pole karne a tam najwyżej wyskoczył Maciek Szajba i głową umieścił piłkę w siatce. W 81 minucie za zmęczonego Eryka Wagę pojawił się na boisku Karol Krupiński i wniósł wiele ożywienia w naszej grze podobnie jak Piotr Olech, który pojawił się 4 minuty później. To właśnie tych dwóch zawodników w końcowych fragmentach meczu przeprowadziło akcję po której Roztocze zdobyło trzecią bramkę. Karol dograł dokładną piłkę do Piotrka ten wjechał w pole karne i przy próbie ominięcia obrońcy został sfaulowany. Do piłki na 11 metrze podszedł Michał Cichoń i mocnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Po rozegraniu połowy spotkań w rundzie jesiennej (5 meczów) nasz zespół z dorobkiem 13 punktów zajmuje pierwsze miejsce (bilans bramkowy 31:9).

Najbliższy mecz juniorzy starsi rozegrają z drużyną Orionu Dereźnia Solska. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 na stadionie w Szczebrzeszynie.