Półmetek przygotowań do rundy wiosennej – Podsumowanie i aktualności

Zostało niespełna miesiąc do rozpoczęcia rundy rewanżowej naszej kadry głównej. W terminach późniejszych swoje wzmagania rozpocznął również nasze drużyny młodzieżowe.  W Sztabie trwają już konsultacje i prace nad terminarzem rozgrywek i dogranie tematu do naszych studentów i zawodników pracujących. Wstępnie ustalono, że mecze ” u siebie” bedą rozgrywana raczej w niedzielne popołudnia, ale to jeszcze nie jest do końca pewne, więc konkrety podamy w swoim czasie.

Kilka słów o przygotowaniach kadry głównej …

Przygotowania zainaugurowane zostały pierwszym treningiem 15 stycznia 2019r. Dzieki Panu Burmistrzowi Matejowi, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc, w tym roku bez żadnych przeszkód mogliśmy trenować na odśnieżonym orliku oraz bez problemów, raz w tygodniu na hali w Szczebrzeszynie. Frekwencja na treningach jest wciąż bardzo zadowalająca.

Pierwszy sprawdzian kadry to mecz kontrolny z Ładą Biłgoraj,  ponieważ zaplanowany sparing z Juniorami Hetmana nie mógł się odbyć przez warunki atmosferyczne.  Mecz zakończył się remisem, ale jak powtarza Trener Kadry, nie o wyniki gramy, lecz o sprawdzian ustawień. I tak odbywały się kolejne sparingi, więc nie będziemy pisać o wynikach.

Trener testował i testuje nadal naszych młodych podopiecznych juniorów i trampkarzy. Swoje szanse dostawiali m.in.  Daniel „Pazdan” Kurzawa, Konrad Brodaczewski, Mateusz Kwapisz, Piotrek Lembryk, Kornel i Marcel Bulak. Z wymienionych napewno dwóch zawodników dostało już powołanie do kadry seniorów. Piotrek Lembryk będzie drugim bramkarzem kadry oraz Marcel Bulak będzie zawodnikiem seniorów.  (nieoficjalne info od sztabu szkoleniowego).

Z kadry odeszli na dzień dzisiejszy jedynie bramkarz Damian Wolanin oraz tydzień temu swoją szanse gry w kadrze juniorskiej Hetmana Zamość dostał nasz wychowanek Jakub Wróbel. Życzymy powodzenia chłopakom.

Zarząd oraz sztab nie przewiduje na wiosnę dużych spektakularnych zmian w kadrze. Nadal realizujemy projekt „NOWE ROZTOCZE” i chcemy aby runda wiosenna wypaliła lepiej niż jesienna. Na dzień dzisiejszy z kadrą trenuje 2 nowych zawodników, dwóch naszych juniorów i raczej sprawy idą w kierunku takim, że zasilą oni drużynę Roztocza wiosną. Nazwisk tych pierwszych na tę chwilę nie podajemy ze względu na fakt, że sprawy nie są jeszcze załatwione. (Wszystko w swoim czasie) Juniorzy to wspomniany Piotrek Lembryk i Marcel Bulak.

Kilka słów o drużynach młodzieżowych…..

Nasi podopieczni całą zimę przejeździli z trenerami na różne turnieje. Było tego naprawdę sporo bo nie ma gdzie stawiać już pucharów i trzeba będzie zrobić nowe miejsce na kolejne trofea.

Młodzież systematycznie trenuje.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekfencji – odpowiadają trenerzy.

Drużyny przeszły już tzw. obozy dochodzeniowe na miejscowych obiektach i od pierwszego marca zaczynamy trenowanie na zewnątrz.

Treningi będą odbywały się na orliku, a jeśli pogoda pozwoli to jak najszybciej zechcemy wejść na murawę trawiastą, aby zacząć przyzwyczajać nogi do normalnego podłoża – mówił Trener Karol Misiarz.

Jesli chodzi o kadry młodzieżowe to non stop zgłaszają się nowi zawodnicy chcący reprezentować barwy Roztocza oraz cały Szczebrzeszyn, co bardzo pozytywnie jest widziane przez sztaby szkoleniowe poszczególnych grup i mobilizuje do dalszej pracy.

W rundzie wiosennej  sezonu 2018/2019 napewno nie zabraknie  emocji, nerwów i sportowego ducha walki na murawie. Latem szykują się nielada niespodzianki, ale o tym wszystkim będziemy informować w swoim czasie.

Jeszcze raz w tym miejscu, jako prezes klubu, chciałbym osobiście złożyć podziękowania dla Maćka Szymczaka. Dzięki Maćku za to, że promujesz i pomagasz naszym młodym zawodnikom.

AP