WIOSNA2019 – podsumowanie przygotowań do rundy rewanżowej, zmiany w kadrze i cele na rundę

Został tydzień do ligowych wzmagań naszej kadry seniorskiej w zamojskiej lidze okręgowej. Ostatni sparing z drużyna Sokoła Zwierzyniec zakończył się remisem, choć mieliśmy wiele szans.

Przypomnijmy…

Po rundzie jesiennnej nasza drużyna zajmuje  5-te miejsce z taką samą iloscią punktów co drużyna Tanwi z miejsca czwartego.

Cel na rundę jesienną został zrealizowany z nawiązką, ponieważ po tak dużej zmianie kadrowej (odeszło aż 11 zawodników), trener Jacek Szczyrba za cel postawił pierwszą 8-mkę w tabeli ligi okręgowej.

Cały bilans i statystyka pierwszej rundy, sezonu 2018 / 2019  przedstawia się następująco:

Punkty – 28

Zwycięstwa – 9

Remisy – 1

Porażki – 5

Bilans bramkowy – 33-19

Najlepszy strzelec – Krystian Szura 10 bramek

Najwyższe zwycięstwo – Potok Sitno 7-1

Najwyższa porażka – Omega Stary Zamość 0-4

 

Zmiany w kadrze….

W rundzie wiosennej nie wystąpią w naszym zespole:

Krystian Kozłowski – nie wznowił treningów

Damian Wolanin – zrezygnował z gry

Jakub Wróbel – dostał szansę gry w juniorach starszych Hetmana Zamość

Jakub Bubiłek – rozpoczął studia w Szczecinie i szuka klubu na miejscu 

W zimowym okienku transferowym do drużyny dołączyli:

Jakub Płaneta – napastnik

Kamil Mazurek – obrońca

Marcel Bulak – pomocnik

Piotr Lembryk – bramkarz

możemy spodziwać się jeszcze niespodzianki ale temat nie jest potwierdzony, więc jeszcze nie odkrywamy kart.

 

O przygotowaniach…….

Treningi wznowiliśmy 15 stycznia 2019. Treningi odbywały się 3 razy w tygodniu zakończone weekendowym meczem kontrolnym. Frekwencja na treningach był zadowalająca. Na każdym treningu trenowało średnio 12 zawodników w porywach do nawet komletnego składu zespołu. Zima to praca nad wydolnością, stąd treningi na hali odbywały się tylko raz w tygodniu i trwały do końca lutego. Resztę treningów trener przeprowadzał na orliku oraz w plenerze w postaci biegów przełajowych. Mecze sparingowe rozgrywaliśmy na sztucznej murawie w Zamościu. W marcu kiedy była możliwość rozegrania sparingu na murawie naturalnej, mecze z Igrosem i Tomasovią rozegraliśmy na murawie naszego stadionu. Ostatni sparing został rozegrany na „starym boisku” Sokoła Zwierzyniec.

Podsumowując przerwę zimową:  przygotowania obyły się bez kontuzji co spowoduje wreszcie ,  że do rundy  przystąpimy w komplecie. Cel na rundę rewanżową został utrzymany z początu sezonu: Kontynuacja wraz ze sztabem szkoleniowym projektu ” Nowe Roztocze”, tj. ogrywanie naszej młodzieży oraz minimalny wynik w lidze:  według sztabu szkoleniowego pierwsza 8-mka, według zarządu pierwsz 5-tka.

Zapraszamy wszystkich sympatyków na mecze naszyej drużyny !!! BĄDŹCIE Z NAMI NA DOBRE I ZŁE !!!

ASPN ROZTOCZE  dumni i wierni 

AP