Wreszcie !!!! Pierwszy ( i napewno nie ostatni ) Letni obóz treningowy juniorów ASPN Roztocze, Janów Lubelski 2019 – RELACJA

Dzięki determinacji Pana Vice-prezesa Roberta Charkota oraz Trenera Karola Misiarza, w tym roku po raz pierwszy został zorganizowany obóz letni dla naszych młodych adeptów. Wszyscy razem musimy w przyszłym roku wspólnymi siłami zdobyć środki na kolejne obozy  dla każdej z grup młodzieżowych. Prezes Pomarański obiecuje, że będzie tak długo umęczał Pana Burmistrza, aby ten mógł wspomóc dodatkowymi środkami finansowymi to przedsięwzięcie.

A teraz relacja z obozu według ” Pamiętnika” trenera Karola… hehe:

W poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 9:00 drużyna Juniorów Starszych wraz z trenerem Karolem Misiarzem udała się na 5-cio dniowy obóz przygotowawczy do Janowa Lubelskiego.

Niestety z różnych przyczyn na obóz nie pojechało kilku ważnych zawodników m.in. Kornel Bulak, Michał Cichoń, Mariusz Roch, Adrian Wrona czy nowy nabytek zespołu Krystian Mróz.

  Kadra na obóz w Janowie Lubelskim:

Trener Karol Misiarz

Opiekun Adam Pomarański

Zawodnicy:

 1. Mateusz Kwapisz
 2. Adrian Mazurek
 3. Szymon Sołtys
 4. Eryk Waga
 5. Daniel Kurzawa
 6. Maciej Szajba
 7. Krystian Gałka
 8. Patryk Dziewa
 9. Krystian Dziuba
 10. Hubert Waga
 11. Kamil Watrak
 12. Kacper Komisarski
 13. Piotr Olech
 14. Mateusz Żuk
 15. Szymon Harkot
 16. Konrad Brodaczewski
 17. Adrian Wyłupek

 

 

26.08.2019r. (Poniedziałek)

Zespół tuż po przyjeździe do Janowa Lubelskiego dostał dwie godziny czasu wolnego. W tym czasie zawodnicy zwiedzili okolicę, mogli się rozpakować oraz sprawdzili stan boiska na którym przyszło im później trenować.

Na godzinę 13:00 zaplanowano obiad a po nim zawodnicy dostali godzinę na przygotowanie się do pierwszego treningu.

O 15:45 zbiórka przed pokojem trenera. Nie zabrakło kar w postaci pompek za pierwsze spóźnienia oraz użycia telefonu podczas obiadu 🙂

O 15:50 wyszliśmy na pierwszy trening….

Na godzinę 18:00 zaplanowano kolację a już o 18:40 wyjście na kolejny trening na boisku.

O godzinie 20:30 odbyło się zebranie zawodników i przedstawienie planu oraz zasad obowiązujących na obozie. Po nim wszyscy rozeszli się do pokojów.

27.08.2019r. (wtorek)

Każdy dzień obozu zespół Roztocza rozpoczynał od porannego rozruchu.

8:00 śniadanie, 8:50 wyjście na pierwszy trening, na którym zespół skupił się na ćwiczeniach taktyki ogólnej, SFG oraz na grze pomocniczej 1 na 1.

O godzinie 11:00 juniorzy dostali od trenera dwie godziny czasu wolnego, który postanowili wykorzystać na odpoczynek na plaży.

13:00 obiad a po nim cisza poobiednia. 14:00 wyjazd na mecz do Kraśnika gdzie zespół Roztocza zmierzył się z miejscową Tęczą. Zespół z Kraśnika zwyciężył w rozgrywkach lubelskiej klasy okręgowej juniorów strzelając blisko 130 bramek. Sparing rozegrano 3×30 minut. Po pierwszych dwóch tercjach zielono-czerwoni po dwóch pięknych akcjach i trafieniach Mateusza Żuka prowadzili 2:1. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Mateusz Kwapisz, który tego dnia bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie, nie brakowało ostrej walki mimo tego, że był to mecz sparingowy w pewnym momencie trener Misiarz przerwał spotkanie w obawie o zdrowie swoich zawodników.

Po powrocie z Kraśnika zawodnicy udali się na kolację. Po niej regeneracja i odnowa po ciężkim dniu. Tak zakończył się drugi dzień obozu.

28.08.2019r. (środa)

Standardowo dzień rozpoczynaliśmy o 7:00 od rozruchu

8:00 śniadanie a o 8:45 trening na którym zawodnicy pracowali nad wytrzymałością ogólną.

Od 9:30 do 10:30 zawodnicy dostali czas wolny a na 10:30 zaplanowany był drugi środowy trening. Ćwiczenia wytrzymałościowo – szybkościowe metodą interwałową dały się we znaki zawodnikom. Zaraz po treningu zespół dostał godzinę wypoczynku na plaży.

13:00 Obiad i czas wolny regeneracja przed trzecim treningiem. O 14:00 wyjście na siłownie The Gym, a na niej półtora godzinny trening.

Zaraz po siłowni zespół udał się na krótkie zakupy.

O 18:00 kolacja a po niej porządki w pokojach oraz toaleta wieczorna i przygotowanie się do wspólnego grilla, na którym odbył się chrzest nowych zawodników.

O 19:00 wspomniany grill, na którym pojawił się prezes ASPN Roztocze Adam Pomarański, który wspólnie z trenerem porozmawiał z zawodnikami o planach na przyszły sezon, przywitał nowych zawodników w zespole Juniorów Starszych oraz pogratulował osiągniętych wyników w poprzednim sezonie.

Na nowych zawodników czekała niespodzianka w postaci chrztu…

Tym miłym akcentem przywitaliśmy nowych zawodników w ASPN Roztocze oraz w miłej atmosferze spędziliśmy resztę wieczoru. O 23 zawodnicy udali się do swoich pokoi.

29.08.2019r (czwartek)

6:55 pobudka i poranny rozruch wokół zalewu.

8:00 śniadanie a zaraz po nim udaliśmy się na boisko przy zalewie na pierwszy trening. Zespół pracował szczególnie nad dokładnością zagrań.

Po przyjściu z treningu, krótka chwila na ogarnięcie się i kolejny trening tym razem na siłowni.

O 13:00 Obiad a po nim porządkowanie pokoi i plaża…

 

Na 16:15 zaplanowany został ostatni trening tego dnia. Wspólnie udaliśmy się na boisko przy zalewie. Trening miał na celu doskonalenie utrzymywania się przy piłce w różnych grach zadaniowych.

Po kolejnym ciężkim dniu zespół dostał więcej czasu wolnego. Zaraz po kolacji i krótkim odpoczynku Roztocze udało się na festyn, który był zorganizowany w Janowie Lubelskim akurat na koniec wakacji.

30.08.2019r (piątek)

Piątek był ostatnim dniem obozu. Po porannym rozruchu i śniadaniu zespoł udał się na zakupy oraz na trening na siłowni.

Po obiedzie zawodnicy rozegrali turniej 1 na 1. Dla zwycięzcy trener ufundował odżywki oraz sprzęt sportowy. Rywalizacja była bardzo ostra, każdemu z zawodników zależało aby pokazać się z jak najlepszej strony.

W finale turnieju wystąpił nasz nowy nabytek Hubert Waga oraz kapitan zespołu Konrad Brodaczewski.

Zwycięzcą po zaciętym meczu okazał się Konrad Brodaczewski.

Po turnieju zawodnicy udali się na krótki wypoczynek a trener przygotował kolejną niespodziankę tym razem turniej czwórek w siatkówkę plażową. W tym turnieju brylowała drużyna ‘’Kaczuszki’’ w składzie Piotr Olech, Szymon Harkot, Patryk Dziewa dowodzona przez kapitana Maciej Szajbę. Zawodnicy potraktowali turniej jak najbardziej serio i połączyli dobrą zabawę ze sportową rywalizacją. Zwycięska czwórka otrzymała od trenera zestaw odżywek sportowych.

Po zakończonym turnieju i miło spędzonym czasie zawodnicy udali się na kolacje a później do swoich pokojów aby je uporządkować i spakować swoje rzeczy.

Na 20:00 był zaplanowany wyjazd i zespół juniorów starszych powrócił do Szczebrzeszyna.

Tuż przed wyjazdem do domu zawodnicy udzielili krótkich wypowiedzi i podsumowali obóz w Janowie Lubelskim (wypowiedzi w oddzielnym artykule).

Na zakończeniu trener wyróżnił dwóch zawodników. Odżywki oraz sprzęt sportowy powędrowały w ręce Huberta Wagi, który imponował zaangażowaniem w każde ćwiczenie na treningach oraz do Krystian Dziuby najmłodszego uczestnika obozu, który mimo przewagi w drużynie starszych kolegów został świetnie przyjęty przez zespół

Podsumowując wyjazd do Janowa Lubelskiego okazał się strzałem w dziesiątkę. Zawodnicy poprawili na obozie cechy motoryczne oraz taktyczne, zgranie oraz przede wszystkim jeszcze bardziej zintegrowali się jako grupa. Niezależnie od wieku poszczególnych zawodników dzięki temu obozowi Roztocze w rozgrywkach ligowych będzie miało bardzo duży atut – będzie silne jako drużyna.