Szczebrzeszyn 29.09.2019 r. Godzina 11:00

OL Trampkarzy Starszych Roztocze Szczebrzeszyn – AMSPN Hetman Zamość 4:5 (3:2)

Roztocze wystąpiło w składzie: Damian Cieślik, Łukasz Bylina, Łukasz Wiśniewski, Kamil Godzisz, Marcin Matwij, Michał Synowiec, Maciej Kulasza, Kacper Komisarski, Krystian Dziuba, Piotr Olech, Adrian Wyłupek.

Zawodnicy rezerwowi: Karol Pawelec, Filip Dubiel, Kamil Szyszka, Norbert Kołcon

Bramki dla Roztocza:

2’ Adrian Wyłupek

15’ Kacper Komisarski

24’ Adrian Wyłupek

55’ Piotr Olech

W sobotę przyjechał do Szczebrzeszyna zdecydowany faworyt rozgrywek AMSPN Hetman Zamość. Trener drużyny gości przyznał, że przywiózł najmocniejszy skład, tzn zawodników, którzy na co dzień występują w lidze wojewódzkiej trampkarzy ( ten weekend AMSPN pauzował). Trzeba przyznać, że zawodnicy Roztocza postawili bardzo trudne warunki drużynie z Zamościa. Już pierwsza akcja meczu przyniosła nam bramkę. Piotrek Olech przejął piłkę w środkowej strefie boiska, minął dwóch obrońców i zagrał idealnie w pole karne do nadbiegającego Adriana Wyłupka. Napastnik Roztocza bez zastanowienia uderzył lewą nogą i mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza piłka ugrzęzła w siatce. Zawodnicy AMSPN rzucili się do odrabiania strat, ale ich celowniki były mocno rozregulowane. W 15 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, do piłki w polu karnym najszybciej doskoczył nasz kapitan Kacper Komisarski i technicznym strzałem „po długim roku” ponownie pokonał bramkarza Hetmana. Dwie minuty później błąd popełnili nasi obrońcy i musieli ratować się faulem. Ponieważ sytuacja miała miejsce w polu karnym sędzia wskazał na wapno. Zawodnik gości nie dał szans naszemu bramkarzowi i na tablicy pojawił się wynik 2:1. Stracona sytuacja nie podłamała zawodników Roztocza, którzy umiejętnie się bronili i wyprowadzali kontrataki. Po jednym z nich w 24 minucie Adrian Wyłupek ponownie wpisał się na listę strzelców. Następna akcja meczu powinna przynieść nam kolejne trafienie. Aktywny tego dnia Piotrek Olech wjechał w pole karne, minął obrońcę i przy próbie oddania strzału został sfaulowany. Niestety sędzia główny nie zauważył przewinienia (?), czym wywołał protesty zarówno na ławce trenerskiej jak i na trybunach. Zamiast wysokiego prowadzenia kilka minut później zawodnicy z Zamościa zdobyli bramkę kontaktową. W drugiej połowie goście szybko doprowadzili do remisu a potem wyszli na prowadzenie. W 55 minucie ponownie błysnął Piotrek Olech. Nasz pomocnik przejął piłkę na swojej połowie boiska, popędził lewą stroną wzdłuż linii bocznej, złamał do środka i uderzył po  długim rogu nie do obrony. Niestety nie udało się dowieźć remisu do końca ponieważ w 65 minucie drużyna Hetmana jeszcze raz wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca spotkania.

Podsumowując ten bardzo emocjonujący mecz należy pochwalić naszych wszystkich zawodników za olbrzymie zaangażowanie. Dzięki sumiennej pracy i wysokiej frekwencji na treningach nasi zawodnicy robią coraz większe postępy. Oby tak dalej !

Już w najbliższą niedzielę trampkarze starsi rozegrają w Szczebrzeszynie mecz z drużyną Omegi Stary Zamość. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00.