Pewne zwycięstwo 1-3 z Olimpią w Miączynie w Pucharze Polski

Pucharowa Środa dla Roztocza. Awansowaliśmy do kolejnego etapu rozgrywek pucharowych ogrywając dziś bez stresu Olimpię Miączyn.

To był dobry mecz w naszym wykonaniu, choć sytuacji było dużo, dużo więcej.  Trochę niepokoi nasza nieskuteczność w ataku, sytuacji było co nie miara i mówiąc szczerze to był najniższy „wymiar kary”. Przeszkadzał w zawodach dość mocny wiatr i piłka czasem nie zachowywała się przewidująco. Mecz był pod dyktando naszego zespołu i choć trener potestował trochę ustawienia i dał szansę zawodnikom, którzy nie zawsze grają w pierwszej jedenastce w lidze daliśmy radę. Strzelanie rozpoczął Łukasz Gulak dobijając strzał Przemka Gałki w 30 minucie.

Gała nie dał jednak za wygraną 4 minuty później egzekwował rzut karny. Strzał pewny i zrobiło się 0-2.  Chłopaki nie odpuszczali i klika setek niestety nie wpadło już w tej części meczu.

Druga połowa to niestety gra pod mocny wiatr i drużyna Olimpii próbowała to wykorzystać ale ataki zatrzymywały się na mocnej linii obrony Roztocza. W 61 minucie w końcu strzałem z dystansu Gała pokazał to co potrafi najlepiej. 0-3 na murawie zmieniło obraz meczu. Drużyna Olimpii straciła wiarę w sukces. Nasza drużyna nadal nie odpuszczała i 3 minuty później Łukasz Gulak po zgraniu głową Maziego mógł podwyższyć wynik. Niestety nie trafił czysto głową i piłka poszybowała poza linię boczną. Około 80 minuty drużyna Gospodarzy zaczęła grać i w 85 minucie po strzale z dystansu piłka skoczyła przed naszym bramkarzem, odbiła się od klatki piersiowej i zawodnik Olimpii dobił piłke do siatki. Olimpia podbudowana bramką, rzuciła się do ataku.  Niestety na ich drodze stała szczelna obrona lub bramkarz naszej drużyny.

Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

W kolejnym etapie Pucharu zmierzymy się już w październiku z drużyną Unii Hrubieszów, która wygrała z A-klasowym Metalowcem Goraj 0-10. W drugiej parze mecz rozegrają zwycięskie drużyny dzisiejszych meczy tj. Huczwa Tyszowce z Ładą Biłgoraj.  Niespodziewanie z rozgrywek odpadł faworyzowany Hetman Zamość przegrywając z Huczwą 3-1.