Halowy turniej piłki nożnej juniorów młodszych – Biłgoraj 2022

W sobotę 22 stycznia grupa juniorów młodszych ASPN Roztocze Szczebrzeszyn wzięła udział w mocno obsadzonym futsalowym turnieju w Biłgoraju.
Skład Roztocza: Simone Pedzich, Franciszek Tutka, Kacper Komisarski (C), Łukasz Wiśniewski, Krystian Dziuba, Kamil Godzisz, Sebastian Pupiec, Maciej Zych, Piotr Olech, Karol Łaba, Adrian Wyłupek, Jakub Brodaczewski Trener Karol Misiarz
Nasi zawodnicy prowadzeni przez trenera Karola Misiarza zanotowali bardzo dobry występ. W turnieju wzięły udział drużyny takie jak: KS Lublinianka Lublin, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Łada 1945 Biłgoraj, Pogoń – Sokół Lubaczów, KS Ciecierzyn. Roztocze rozpoczęło turniej od meczu otwarcia imprezy z drużyną gospodarzy Ładą 1945 Biłgoraj. Mecz układał się wyśmienicie ponieważ po kilku minutach gry po bramkach Macieja Zycha oraz Piotra Olecha prowadziliśmy 0:2. Niestety po kilku indywidualnych błędach Łada wyszła na prowadzenie 3:2. Nasza drużyna nie poddawała się i doprowadziła do wyrównania za sprawą Olecha i wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. Niestety rzut wolny w ostatnich sekundach spotkania zadecydował o końcowym wyniku i zwycięstwie Łady. Piłka niefortunnie odbiła się od muru i zmyliła Franciszka Tutkę. Drugie spotkanie a przeciwnikiem KS Ciecierzyn. Bramki Roztocza strzegł Simone Pędzich i zanotował kilka świetnych interwencji a samo spotkanie wygrywamy 3:0 po bramkach Piotra Olecha, rozgrywającego świetny turniej Macieja Zycha oraz Krystiana Dziuby. Trzecie spotkanie to pojedynek z KS Lublinianka Lublin. Po ładnej akcji przegrywaliśmy 1:0 i wydawało się że ciężko będzie wywalczyć korzystny rezultat z faworytem z Lublina. Nasi zawodnicy przeprowadzili bardzo ładną trójkową akcję Dziuba, Olech a wszystko zakończył pewnym strzałem Maciej Zych i na tablicy zrobiło się 1:1. Kapitalne w tym spotkaniu bronił Franciszek Tutka, który wybitnie pomógł w zdobyciu cennego punktu. Czwarta seria gier to pojedynek z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Po 20 sekundach prowadziliśmy 1:0. Kamil Godzisz z okolic środka boiska uderzył w kierunku bramki a tuż przed bramkarzem sprytnie zachował się Piotrek i wyszliśmy na prowadzenie. Po kilku chwilach przytomne zachowanie Franka w bramce, który dostrzegł samotnie ustawionego Piotrka a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację z bramkarzem Tomasovii. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i po asyście Maćka Zycha, Piotrek podwyższyli prowadzenie na 3:0. Z biegiem czasu zawodnicy z Tomaszowa postawili wszystko na jedną kartę i zdobyli dwie bramki lecz nie udało im się doprowadzić do remisu. Warto podkreślić dobrą grę całego zespołu w tym spotkaniu. Ostatni mecz turnieju z Pogonią – Sokół Lubaczów decydował o końcowym rozstrzygnięciu. Zwycięstwo dawało prowadzenie w ogólnej klasyfikacji. Porażka 4 miejsce w turnieju. Zaczęliśmy bardzo dobrze a najprzytomniej w zamieszaniu pod bramką Pogoni zachował się Adrian Wyłupek. Przeciwnicy dość szczęśliwie wyrównali po dośrodkowaniu i przypadkowym odbiciu piłki od naszego zawodnika. Nasi zawodnicy nie załamali się takim obrotem sprawy i do końca walczyli o zwycięstwo. Z rzutu wolnego świetnie przymierzył Piotr Olech i zrobiło się 2:1. Piłka nożna to piękny sport a końcowy rezultat czasem jest bardzo nieprzewidywalny o czym mogli się przekonać kibice zgromadzeni w biłograjskim OSIR. Na 5 sekund przed zakończeniem meczu Pogoń po świetnej zespołowej akcji doprowadziła do wyrównania i mogła cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju. Naszym zawodnikom jednak należą się ogromne słowa uznania za postawę w dzisiejszym turnieju. Chłopaki pokazali jak ogromny drzemie w nich potencjał a treningi z zespołem seniorów przynoszą ogromny progres w ich rozwoju. Zespół pokazał się z bardzo dobrej strony i walczył z każdym nawet wyżej notowanym przeciwnikiem jak równy z równym. Królem strzelców z 6 bramkami został Piotr Olech. Trudno kogoś wyróżnić a wypada tylko pogratulować chłopakom ich postawy. Brawo Roztocze!
Klasyfikacja końcowa:
1. Pogoń-Sokół Lubaczów
2. Łada 1945 Biłgoraj
3. ASPN ROZTOCZE SZCZEBRZESZYN
4. KS Lublinianka Lublin
5. TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
6. KS Ciecierzyn