II miejsce w Międzypowiatowym Turnieju Juniorów w Świdniku.

W sobotę 29.01.2021r. zawodnicy ASPN Roztocze Szczebrzeszyn wzięli udział w 21 Międzypowiatowym Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego. Nasz zespół trafił do bardzo silnej grupy eliminacyjnej, w której zmierzył się m.in. z gospodarzami oraz obrońcą tytułu z poprzedniego roku Avią Świdnik. Wszystkie spotkania były bardzo emocjonujące a wynik był otwarty do ostatnich sekund każdego ze spotkań. Zwycięzca z każdej z grup zagrał w finale turnieju. Nasz zespół pokazał ogromny charakter oraz serce a spotkanie 3 kolejki z Piaskovią Piaski (lider lubelskiej klasy okręgowej juniorów) wygrał na 7 sekund przed końcową syreną po zespołowej akcji i bramce Piotra Olecha. Nasz napastnik otrzymał podanie od Adriana Wyłupka i uderzył z pierwszej piłki, która wpadła w samo okienko bramki Piaskovii odbijając się przy tym od poprzeczki! Decydujące spotkanie w grupie B, kończące serie spotkań grupowych rozegraliśmy z MKS Avia Świdnik. Przed spotkaniem Avia oraz Roztocze miały po 7 punktów lecz stosunek strzelonych goli dawał prowadzenie gospodarzom i tylko zwycięstwo dawało awans naszym zawodnikom do finału. Spotkanie od pierwszych minut budziło wiele emocji oraz przysłowiowej walki. Roztocze objęło prowadzenie po kapitalnym strzale Krystiana Bajka z dystansu, który nie dał szans bramkarzowi Avii. Tego dnia Krystian wraz z Danielem Kurzawą oraz Mateuszem Kwapiszem byli prawdziwymi liderami zespołu i kierowali młodszymi kolegami z zespołu. Avia odpowiedziała świetną akcją oraz bramką Wiktora Lenarda. Na półtora minuty do końca spotkania trener Misiarz poprosił o timeout. Wydawało się, że Avia jest pewna gry w finale lecz na 37 sekund przed końcową syreną Roztocze przeprowadziło zespołową akcję, w której w bezpardonowy sposób Piotr Olech został powalony w polu karnym. Sędziowie nie zareagowali ale po chwilowej konsultacji przez słuchawki podyktowali rzut karny! Do piłki podszedł Daniel Kurzawa i nie dał szans bramkarzowi Avii. Ostatnie sekundy to oblężenie naszej bramki lecz nasz zespół nie pozwolił na oddanie strzału i po końcowej syrenie zapanowała ogromna radość. Avia po za finałem! Grupę zakończyliśmy na pierwszym miejscu z bilansem 10 punktów. Finał z drużyną Perły Progres Mełgiew był prawdziwym popisem bramkarzy Dawida Wawera oraz Mateusza Kwapisza a także niewykorzystanych sytuacji po obu stronach. Świetne zawody w bramce drużyny Perły rozegrał Dawid Wawer występujący na co dzień w lidze futsalu. Prawdziwy kunszt bramkarski pokazał broniąc instyktownie strzał Olecha z 4 metrów w samo okienko a także obronił kilka tzw ‘’niemożliwych’’ piłek m.in. trzy sytuacje sam na sam z Piotrem Olechem oraz uderzenia Daniela Kurzawy oraz Szymona Harkota, za co został uznany przez trenerów oraz obserwatorów najlepszym bramkarzem turnieju. Finał do ostatnich sekund był bardzo emocjonujący. Stracona bramka to błąd naszego zawodnika, który odpuścił w kryciu i to się zemściło. Nasz zespół walczył do końca i miał tzw. optyczną przewagę lecz nic nie chciało wpaść…Gratulujemy zawodnikom Perły zwycięstwa oraz naszym zawodnikom postawy oraz włożonego serca na hali w Świdniku! Cały turniej był obserwowany przez prezesa LZPN Zbigniewa Bartnika. MVP całego turnieju po głosowaniu przez trenerów oraz obserwatorów przypadł Danielowi Kurzawie. Gratulacje Daniel!

Kilka słów treneraMisiarza: Dziękujemy Panu Jackowi Kosierbowi za zaproszenie na świetnie zorganizowany turniej. Jesteśmy drugi rok z rzędu w Świdniku i muszę przyznać, że organizatorzy zawsze stają na wysokości zadania. Myślę, ze niektórzy dziwią się dlaczego bierzemy udział w turniejach halowych a nie gramy już w styczniu gdzieś na sztucznej nawierzchni, odpowiedź jest bardzo prosta. Obserwując niekorzystne warunki atmosferyczne, jakie panują w naszym kraju od października do marca, elementy piłki nożnej halowej są bardzo dobrym uzupełnieniem piłkarskiego szkolenia. Nie tylko piłka nożna na trawie prowadzi do pełnego rozwoju naszych zawodników. Wykorzystanie innej odmiany piłki nożnej, takiej jak futsal może spowodować wielopłaszczyznowy rozwój zawodnika. Wiele elementów tej gry można wykorzystać w szkoleniu. Szybkie podejmowanie decyzji, technika, intensywność, presja czasu i przeciwnika oraz mała przestrzeń do gry wymuszają na naszych zawodnikach kreatywność w trudnych do rozwiązania sytuacjach. To wszystko później przenosimy do naszej gry. To był główny cel naszych wyjazdów. Gratulacje dla całej drużyny za postawę i charakter!

Skład ASPN Roztocze Szczebrzeszyn: Mateusz Kwapisz, Łukasz Pataj, Franciszek Tutka, Maciej Zych, Krystian Dziuba, Daniel Kurzawa (C), Sebastian Kurzawa, Piotr Olech, Krystian Bajek, Adrian Wyłupek, Krystian Dziuba, Kacper Komisarski, Szymon Harkot, Sebastian Pupiec

Trener Karol Misiarz,

Kierownik zespołu Krystian Gałka